Działając na podstawie przepisu art. 56 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych – informacje bieżące i okresowe, Zarząd Vantage Development S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 24 lutego 2014 roku powziął informację, że jednostka zależna od Emitenta, Spółka Promenady II VD sp. z .o.o. realizująca inwestycję dewelopersko-mieszkaniową Promenady Wrocławskie III w dniu 21 lutego 2014 roku, zawarła z firmą ERBUD S.A. z siedzibą w Warszawie umowę o roboty budowlane i generalne wykonawstwo („Umowa”). Wartość zawartej umowy wynosi 30 600 816,84 złotych netto.
Umowa została zawarta na czas wykonania przez Erbud S.A. wszelkich zobowiązań z niej wynikających, nie później niż w terminie 66 tygodni od dnia wydania nakazu rozpoczęcia robót. Na podstawie Umowy Erbud S.A., jako wykonawca, został zobowiązany do całkowitego i kompletnego wykonania budynku mieszkalnego w inwestycji Promenady Wrocławskie III wraz z garażem podziemnym i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu na nieruchomości.
Istotnym warunkiem Umowy jest zabezpieczenie prawidłowego wykonania przedmiotu Umowy, polegające na uprawnieniu spółki Promenady II VD sp. z o.o. do zatrzymania kwot zatrzymanych w wysokości do 5 % wartości Umowy. Inne istotne warunki zawartej Umowy, w tym warunki finansowe, nie odbiegają od powszechnie stosowanych w tego typu umowach. Zastrzeżone na rzecz spółki Promenady II VD sp. z o.o. kary umowne nie mogą łącznie przekroczyć 15% wartości Umowy. Promenady II VD sp. z o.o. jest uprawniona do żądania odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej na zasadach ogólnych Kodeksu cywilnego. Umowa zawiera warunek rozwiązujący, że w przypadku, gdy spółka Promenady II VD sp. z o.o. nie wyda nakazu rozpoczęcia robót w terminie do dnia 30 czerwca 2014 roku, Umowa wygasa z upływem tego dnia, a spółce Erbud S.A., w zawiązku z tym nie przysługuje prawo do odstąpienia od Umowy, naliczenia kar umownych ani żadne inne roszczenia odszkodowawcze.
Kryterium uznania Umowy za znaczącą jest przekroczenie przez nią wartości 10% kapitałów własnych Emitenta.
Podstawa prawna:
§ 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim